Важливо

Як безпечно і компетентно здійснити обмін нерухомості?

obmen (1)

Рано чи пізно, в силу життєвих обставин, більшість людей за свого життя стикаються з  потребою покращити свої житлові умови або вирішити нагальні питання шляхом обміну нерухомості, що є в їх власності на іншу. Можливо Ви задаєтесь саме зараз цим питанням.

Як на практиці грамотно, безпечно та ефективно здійснити цей рішучий крок з’ясуємо нижче?

Отже, перед Вами, скажімо, стоїть ціль – обмін нерухомості в Рівному.

Етап № 1. Аналіз ситуації. Починаємо справу з ретельного аналізу ситуації, щоб визначити практичну доцільність такого серйозного кроку. Ключові показники для аналізу наступні:

  • реальна продажна ціна наявного у Вашій власності об’єкта нерухомого майна;
  • реальна продажна ціна варіанту з типовими характеристиками, які задовольняють Ваші вимоги до нового житла, на яке Ви хотіли б обміняти своє;
  • якщо бажана нерухомість є більшою, якіснішою та, відповідно, дорожчою в ціні, об’єктивно оцінюємо свої фінансові можливості та наявну суму доплати;
  • якщо майбутня нерухомість є дешевшою по ціні, розуміємо яку орієнтовно доплату отримаємо в результаті обміну та співвідносимо цю суму з реальною потребою в коштах, яку потрібно вирішити.

Етап № 2. Передпродажна підготовка. Якщо результати аналізу дають ствердну відповідь, що обмін робити все ж таки варто, тоді здійснюємо комплексну передпродажну підготовку об’єкту, маркетингових матеріалів

та документів до обміну, перевіряємо всіх співвласників та свою нерухомість на предмет заборон, арештів, податкової застави і т.д. в установленому законодавством порядку.

Етап № 3. Вихід на ринок. Виходимо з об’єктом на ринок та запускаємо всі необхідні маркетингові інструменти для дієвого просування його на ринку та оповіщення всіх потенційних покупців з цільової аудиторії.

Етап № 4. Прийом телефонних дзвінків. Налаштуйтесь морально на постійний потік телефонних дзвінків від великої кількості учасників ринку (агентств, посередників, «цікавих» людей,  «екскурсантів» по чужих квартирах, і можливо, потенційних покупців, які насправді мають кошти для покупки або обміну) в зручний та незручний час, без вихідних!

Етап № 5. Демонстрація об’єкту. Організація переглядів Вашої нерухомості всім охочим її оглянути. Ведення переговорів по всіх поточних питаннях, таких як ціна, терміни, доплата, звільнення, витрати, податки, переоформлення, експертна оцінка тощо, а також управління поточним попитом.

Етап № 6. Робота з підбору заміни. На цьому етапі, який має проходити паралельно продажу (обміну) вашої нерухомості, Ви повинні регулярно моніторити всі пропозиції по ринку з усіх доступних джерел. Враховуючи те, що значний відсоток пропозицій нерідко реалізовується навіть без виходу в рекламу через фахівців ринку нерухомості (ріелторів) і доступу до них у Вас не буде, оскільки ці бази даних є закритими і слугують для швидкого обміну інформацією між учасниками професійної спільноти, зважте, що вибір буде неповним. Ви повинні оглядати підходящі варіанти, вміти правильно оцінити вартість, мотивацію та готовність іншої сторони до можливої угоди обміну.

Етап № 7. Визначення з варіантом обміну. Ви майже на фініші якщо Вам вдалось дійти до цього етапу. Він самий ризиковий, тому що саме тут проходить юридична експертиза документів на Ваш варіант для обміну, відбувається документальна фіксація обговорених домовленостей та передається фінансове забезпечення (гарантійна сума) для підтвердження серйозності намірів обох сторін та забезпечення можливих ризиків.

Етап № 8. Переоформлення права власності. Перевіривши та підготувавши два пакети документів по обох варіантах нерухомості для обміну, наступає очікуваний момент заключення угоди обміну майна та передачі ключів. Тут важливо вірно прописати всі істотні умови обміну, особливо доплату, терміни звільнення об’єктів, проконтролювати та документально підтвердити відсутність зареєстрованих осіб та заборгованостей зі сплати всіх комунальних платежів.

Це був поверхневий опис тривкого процесу обміну нерухомості… Якщо він здався Вам простим та швидким і Ви вирішите самостійно поринути  в таку «авантюру» або довірити цю справу першому зустрічному ріелтору хочу Вас наполегливо застерегти від таких необачних рішень! Тому  що Ви бачите лише вершину айсбергу, як і в будь-якій сфері людської діяльності, з якою нам доводиться стикатись одноразово або поверхнево.

Будьте пильними та обачними, читайте клієнтські відгуки, порівнюйте, зважайте як на професійні так і на загальнолюдські, моральні якості кандидата на довірену особу в процесі обміну. Найкращих Вам результатів!

©

×
Замовити зворотній дзвінок