Важливо

7 типових помилок власника нерухомості, який надумав її продати

мишоловка

1. Визначати ціну своєї нерухомості, керуючись цінами, які ви побачили на порталах нерухомості або в газетних оголошеннях.

Прикро Вас розчаровувати, але проаналізована Вами ціна на аналогічні варіанти нерухомості, що рекламуються, як правило, не відповідає дійсності і далека від реальної вартості Вашого майна. Це пояснюється просто – 90% цих варіантів неіснуючі або давно продані, а також вічно присутні на ринку варіанти продавців, які вперто не хочуть знімати рожеві окуляри в питаннях ринкової вартості свого житла. Обережно, утримайтесь від спокуси стати одним із них і роками продавати нерухомість!

2. Думати, що Ви знаєте все, що потрібно і що продати нерухомість самостійно так само просто як якусь річ повсякденного вжитку.

Процес продажу нерухомості непросте завдання, яке містимь масу прихованих ризиків, законодавчих, цінових, юридичних, документальних і психологічних  нюансів… І навіть, якщо у Вас в минулому був досвід продажу нерухомого майна це величезне заблудження думати, що законодавство і процедура подібних справ стоять роками на мсці. Все докорінно змінюється, причому постійно.

3. Вважати, що всі ріелтори однакові і система їх праці аналогічна.

Часто потенційні споживачі ріелторських послуг стикнувшись з сумнівними представниками ріелторської професії схильні вважати, що всі ріелтори працюють так само непрозоро, непрофесійно і не зрозуміло за що беруть немалі комісійні. Або ж продавці думають, що якщо вартість послуги однакова, то і об’єм робіт та якість на одному рівні, що на практиці абсолютно не так! Тому, не робіть помилки,  звернувшись одразу до всіх “ріелторів” міста, замість того, щоб довірити продаж найдорощого свого актива компетентним професіоналам з бездоганною репутацією, які совісно представлятимуть Ваші фінансові та моральні інтереси на всіх етапах продажу нерухомості.

4. Думати, що Ваша нерухомість найкраща на ринку і за нею вистроїться черга покупців, бажаючих її придбати тільки тому, що Ви розмістили декілька оголошень.

Те, що Ваше рідне житло для Вас найкраще і найдороще ніхто не ставить під сумнів, але покупці та інші учасники ринку нерухомості дивляться більш відстороненим поглядом на Ваше майно і дають йому оцінку згідно споживчих характеристик та потенційних переваг для набувача. Таким чином, смаки та думки Вас можуть неприємно здивувати, але не ображайтесь… Вислуховуйте та приймайте зауваження виважено та спокійно, особливо якщо їх висловлюють насправді компетентні в цій справі особи, на рахунку яких сотні успішних угод. А стосовно черги та продажу Вашої нерухомості за максимально можливу ринкову ціну в оптимальні строки це вимагає командної праці професіоналів: довіреного продавця нерухомості (особистого ріелтора), маркетолога, юриста, IT працівника, кур’єра, фотографа, часом дизайнера і навіть прибиральника! Щоб усе це втілити в реальність власнику нерухомості самостійно потрібно повністю відійти мінімум на 2-3 місяці від звичного ритму життя: власної роботи, сім’ї, вечірнього відпочинку та вихідних днів, а також 24 години на добу 7 днів на тиждень відповідати на шквал безрезультатних телефонних дзвінків. Ви готові до цього? Скільки в грошовому еквіваленті Вам це коштуватиме?!

5. Шаблонно мислити, що послуги професійного агентства нерухомості це дорогі, зайві додаткові витрати з Вашої кишені.

Економічно, математично та логічно доведено щоденним досвідом,  що послуги професійного продавця нерухомості (особистого ріелтора) та команди його помічників окуплюються зверху і є вигідними для власника нерухомості!!! Це пояснити дуже просто: правильна стартова ціна, чітка передпродажна підготовка, грамотний маркетинговий план, платне просування об’єкту в рахунок комісійних агентства нерухомості, професійні переговори, представництво інтересів свого клієнта в усьому, відсутність переплат по накладних витратах (таких як оцінка, переоформлення і інші приховані платежі). Це все сприяє тому, що в результаті сума угоди значно вище ніж та, яку б Ви отримали, продаючи її самостійно!!! А основне – Ваш час і життя належить і підконтрольне Вам, що дає можливість комфортно проводити свої будні, займаючись улюбленою справою, та вихідні, не порушуючи планів щодо відпочинку.

6. Не слухати рекомендацій спеціаліста, щодо приведення житла в чистий охайний вигляд перед демонстрацією потенційним клієнтам.

Якщо Ви не бажаєте продати нерухомість найблищим часом, то не прибирайте особисті речі перед показом, підтримуйте стихійний безлад замість чистоти та охайності!!! Якщо ж Ви прагнете іншого результату… для того у Вас є особистий ріелтор – фахівець з продажу нерухомості. Тому дослухайтесь до нього і виконуйте його рекомендації з передпродажної підготовки об’єкта та вживайте всіх кроків, озвучених перед кожним показом нерухомості покупцям.

7. Боятись договорів про співпрацю з агентством нерухомості.

Боятись договорів з ріелтором не потрібно, а от остерігатись ВАРТО, якщо цей “ріелтор” сам не вкурсі, що входить в перелік його послуг, де знаходиться його офіс і скільки років він взагалі присутній на ринку! Якщо ж Вам заключити Договір “Про надання ексклюзивної ріелторської послуги з продажу вашої нерухомості” пропонує агентство нерухомості, яке має чисту ділову репутацію, багаторічний досвід роботи, чітке місце знаходження і керується в своїй роботі високими професійними та моральними стандартами, то це зробити просто НЕОБХІДНО! Звичайно, перед підписанням уважно ознайомитись з кожним пунктом подібного договору. В останньому випадку, договірні зобов’язання якраз виступають показником серйозного підходу до своєї роботи. Зверніть увагу на термін оплати за послуги –  він має бути в кінці за вже надані послуги, виключення можуть становити лише незначні авансові платежі на реалізацію маркетингового плану з продажу Вашого об’єкта.

Вигідної Вам угоди з продажу нерухомості!!!
А це означає ПРОДАТИ: за максимально можливу ціну, яку готовий дати ринок в даний час; в оптимальні терміни, щоб вирішити поставлені Вами фінансові задачі; з мінімальними затратами Вашого часу та фінансів; без жодних втрат Вашого миру, спокою та емоційної рівноваги…

©

×
Замовити зворотній дзвінок